Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
JuJitsu ve Brezilya JiuJitsu Federasyonu 3. Türkiye şampiyonası yurdumuzun güzel illerinden Çankırı'da Yapıldı
JuJitsu ve Brezilya JiuJitsu Federasyonu 3. Türkiye şampiyonası yurdumuzun güzel illerinden Çankırı'da Yapıldı
Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu 3.Türkiye Şampiyonası yurdumuzun güzel illerinden Çankırıda 35 ilden 150 si bayan toplam 450 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.


Derece yapan sporcular Balkan ve Dünya şampiyonasına gidecek

Ju Jitsu çok hızlı şekilde gelişen bir spor dalı. Biz federasyonu kurduktan sonra ülkemizi uluslararası arenada temsil ettik, etmeyede devam edeceğiz. JuJitsu; judo, karate, aikido ve Brezilya Jiu Jitsu sistem-sitillerinin içinden çıkarmış bir spor dalıdır. Dövüş sporları arasında yükselen trend " JuJitsu" geniş teknik yapısı olan bir sistemdir diye konuştu.

Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Çankırı’da üçüncüsünü yaptığımız bu Türkiye şampiyonasına katılan sporculara ve antrenörlere bu kadar hızlı ilerlememizin ve başarılı olmamızın sebebi disiplinli bir şekilde çalışmaktır. Diyerek sözlerine devam etti. Teknik komite tarafından seçilen sporcular eylül ayı içerisinde Bosnahersekte yapılacak olan Balkan şampiyonasına, kasım ayı içerisinde Tayland Bankongda yapılacak Dünya şampiyonasına ve uluslararası müsabakalara katılacağı ve buradan alacakları başarılarla ay yıldızı en iyi şekilde dalgalandıracaklarına inanıyorum dedi.

Özaktı çankırı’da Ju Jitsu Türkiye şampiyonası'nda yaptığı açıklamada, şampiyonanın oldukça verimli bir şekilde geçtiğini dile getirdi. Ju Jitsu'nun Samurayların yaptığı bir spor olduğunu aktaran Özaktı, Türkiye'de 2012 yılında federasyonu kurarak bir çatı altında aktif olarak JuJitsu sporunun yapılmasına gerçek JuJitsu yapan teknik ekipleriyle öncülük ettiklerini ifade etti. 900’ü aşkın antrenör, 6 bin sporcu ve 70 kulüple Türkiye’yi yıldız bir federasyon haline getirdik.

çankırı Karatekin üniversitesi Uluyazı Kampüsü Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonamızda göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı Profesör Dr.Ali İbrahim SAVAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Şimşek, Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a, müsabaka katılan sporcu, antrenör, Özveriyle emek veren hakemlerimiz ve teknik ekibimize teşekkür ederim dedi.
Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10