Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
Federasyonumuzdan Bir Başarı Daha
Federasyonumuzdan Bir Başarı Daha

Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyonundan Bir Başarı daha...
İki Altın Bir Gümüş Madalya Alan Ju Jitsu Milli Takımı Combat Ju Jitsu dalında büyük bir başarıya imza attılar.

Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu 2013 yılı faaliyet programında yer almakta olan Combat Ju Jutsu Dünya Kupası Ukrayna'nın Yalta şehrinde 10-14 Ekim 2013 tarihleri arasında yapıldı. Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, İran gibi toplam 17 ülkenin katıldığı müsabakarda Federasyonumuz Başkanı sayın Orhan Özaktı’nın Önderliğinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Teknik Direktör Şevki Erdoğan milli takım antrenörleri Hakan Zafer Özdemir, İsam Akgül, Hasan Çalışkan, Mahmut Martin, İbrahim Çökelez ve Yüksel Çotuk, Milli Takım sporcuları Ceyhun Koç, Kerem Dinçer, Onur Teker, Egenart Rıza Dönmez, Eda Eroğlu, Seda Eroğlun’dan oluşan kafile ile ülkemizi temsil ettik. Müsabakalar sonunda Eda Eroğlu-55, Seda Eroğlu-62 kilolarında Dünya Şampiyonu olmuş ve altın madalya alarak bayrağımızı göklere çektirme başarısını göstermişlerdir.

Egenart Rıza Dönmez-92 kiloda başarılı maçlar çıkarmış dünya ikincisi olarak gümüş madalya alma başarısını göstermiştir.


Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu federasyonu Başkanı Orhan Özaktı Yaptığı açıklamada yeni kurulmuş bir federasyon olarak çok güzel başarılara imza attık. Türkiye Şampiyonası'ndan sonra oluşturduğumuz Milli Takımla ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ediyoruz. Yunanistan'da yapılan (JJIF) Federasyonunun Balkan Şampiyonasında  madalya kazandık bu haftada Ukrayna'da yapılan Combat Ju Jitsu (CJJIF) şampiyonasında iki şampiyon bir ikinci  çıkardık ve takım halinde dünya dördüncüsü olduk. 22-26 Ekim 2013 tarihinde de sport accortta world combat gameste ülkemizi temsil edeceğiz. 

Bu arada ülkemizdede eğitim seminerlerimiz devam ediyor Dan denkliği, Hakem ve Antrenör seminerlerimiz devam edecektir. Dedi.

Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10