Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris'te Ülkemizi bir kez daha kürsiye taşıdı.
JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris'te Ülkemizi bir kez daha kürsiye taşıdı.
JJIF (DÜNYA JU JİTSU FEDERASYONU) düzenlediği ilk uluslar arası hakemlik kursundan beş hakemimiz başarıyla hakem oldu.

Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Paris'te ülkemizi bir kez daha kürsiye taşıdı.

Fransa'nın Paris kentinde 1-4 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılan JJIF Paris Open Ju Jitsu şampiyonası ve Uluslar Arası Ju Jitsu Hakem Seminerinde ülkemizi Ju Jitsu ve Brezilya Jiu-Jitsu Federasyonu başarı ile temsil etti; Şampiyonada Federasyon Başkanı Orhan Özaktı, Genel Sekreter Hakan Zafer Özdemir, İdareci Cüneyt Kılıç, Antrenör Ayhan Arslan, Şennur Demir, Hakem Adaylar ve Sporcuların yer aldığı 12 kişilik kafile ile Milli Takımımız yer aldı.


Şampiyona ile eş zamanlı olarak 3 gün boyunca devam eden Uluslar Arası Hakem Semineri sonrasında teorik yazılı testlerden ve uygulamalı sınavlardan başarıyla geçen Federasyon Başkanı Orhan Özaktı, Genel Sekreter Hakan Zafer Özdemir, Çiğdem Kiraz Özaktı, Selman Özcan ve Özge Özcan Uluslar Arası Hakem olarak sertifikalarını (JJIF - JJEU Continental Licence) alarak Türkiye'nin bu dalda ilk uluslar arası hakemi oldular. 
Şampiyona aynı zamanda Word Games Sport Accort (World Combat Games) Şampiyonası için puan verdiğinden JuJitsu dalında dünyanın en iyilerinin yer aldığı mücadelede Ülkemiz sporcuları oldukça çekişmeli müsabakalar çıkararak Türkiye'nin JuJitsu dalında iddialı olduğunu �i�e�i burnunda federasyonun kısa zamanda iyi bir ekip oluşturarak en iyiler arasında yer alma başarısını tüm katılan Ülkeler gösterdi. Tüm sporcuların başarılı maçlar çıkardığı şampiyonada -77 Kg da sporcumuz Ülke Kubilay Bulut grubunda 30-0, 18-0 gibi a�ık farkla aldığı galibiyetlerle dikkat Çekti. Aynı zamanda IBJJF Dünya Şampiyonası'nda Ülkemizi temsil edecek Ülke Kubilay Bulut bu çabasıyla Paris'te madalyaya ulaşan isim oldu.


Federasyon Başkanı Orhan Özaktı açıklamasında Haziran ayı içerisinde Hollanda'da yapılacak olan JJIF Avrupa Şampiyonası ve İtalyada yapılacak olan Grapling Avrupa Şampiyonası Öncesi son kez milli takımı deneme fırsatı bulduklarını ve yapılacak olan 10 günlük kamp ile son teknik ve taktik çalışmalarla sporcuları daha üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Bu tür uluslar arası müsabakalarda Türkiye Milli Takımı olarak saygı ile karşılandıklarını ayrıca Türkiye'nin bundan sonra Ju Jitsu hakemleri ile de uluslar arası müsabakalarda temsil edilecek olmasını önemsediğini bu sebeple 2015 yılı içerisinde yapılacak uluslar arası hakem kursları ile eğitimler verileceği bilgisini verdi. Bu müsabakada görev alan tüm teknik ekibini ve sporcularını kutladığını belirtti.
Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10