Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
Ju Jitsu'cular Nefesleri Kesti
Ju Jitsu'cular Nefesleri Kesti
Ju Jitsu Ümitler, Gençler ve Büyükler (Bay-Bayan) 2014 Türkiye Şampiyonası muhteşemdi.

Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu faaliyet programında yer alan Ju Jitsu Ümitler, Gençler ve Büyükler (Bay-Bayan) 2014 Türkiye Şampiyonası 22-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında Erciyes Üniversitesi Süleyman Demirel Spor Salonu'nda yapıldı. Fighting, Nevaza ve Combat şeklinde yapılan müsabakalara bay ve bayan olmak üzere 31 ilden yaklaşık 350 sporcu katıldı. ÖZAKTI VE EKİBİ ÖRNEK MİSAFİRPERVERLİK SERGİLEDİ
Turnuvanın ilk gününde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Antrenör, Hakem, Sporcular ve davetlileri Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı, Orhan Özaktı ve ekibi karşıladı. Sporcu ve Antrenörlerin kayıt ve tartı işlemlerinin sona ermesi sonrasında teknik toplantı 

Teknik toplantıya Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Dünya Ju Jitsu Federasyonu Türkiye Temsilcisi Erol Bekir Yıldırım, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu, İkinci Başkanı Yaşar Ekincioğlu, Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Teknik Direktörü Şevki Erdoğan Kurul üyeler, ju jitsu hakemi ve ju jitsu antrenörleri katıldı. Toplantıda Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu sporunun toplumda yaygınlaşması hususunda yapılması gereken çalışmalar ve önemi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

�E��T�M ÇALIŞMALARIMIZA DAHA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ
Jiu Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Yapacak çok işimiz var. Daha çok çalışmalıyız. Kulüpleşmeye daha çok önem vermeliyiz. Dünyada bir numara olan bu spor branşını Türkiye’de bir numaralı olması için daha kararlı olmalıyız. dedi. Eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerine dikkat çeken Orhan Özaktı, kendisinin işçi bulma kurumu gibi çalıştığını, çalışmaya da devam edeceğini vurguladı. Orhan Özaktı, önümüzdeki süreçte hakem, antrenör ve sporcularımızın eğitimi açısından önemli çalışmalarda bulunacağız. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Meslek Yüksek Okullarında Jiu Jitsu ders olarak okutulacak. Çocuk Esirgeme Kurumları bünyesinde Halk Eğitim Müdürlüğü destekli hayat boyu öğrenme modülünde ücretsiz kurslarımızı devam ettireceğiz. Bundan sonraki süreçte birlik ve dayanışma içerisinde olacağız. diye konuştu. Toplantı sonrasında yapılan kokteyl sırasında misafirlerle bir bir ilgilenen Başkan Orhan Özaktı, kısa zamanda bir çok çalışmaları yaptıklarına değinerek herkesin desteğini beklediklerini ifade etti. 

AÇILIŞ SERAMONİSİ HARİKAYDI
Yapılan toplantı sonrası Ju Jitsu Ümitler, Gençler ve Büyükler (Bay-Bayan) 2014 Türkiye şampiyonası açılış töreni düzenlendi. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen sporcu, antrenör ve hakemleri alfabetik sıralamaya göre sahada yer aldı. Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı , konuşmasında müsabakada finale çıkan sporcuların, Romanya, Balkan şampiyonasında Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. Özaktı ayrıca, Ju Jitsunun Türkiye’de yeni bir spor dalı olduğunu söyleyerek, Judo ve karatenin karışımından oluşan Ju Jitsu sporu Dünya World Games Olimpiyatları’nda oynanmakta. Bizim ülkemizde de iki yıldır. iç işleri Bakanlığına bağlı bir federasyon olarak çalışmaktayız. 66 kulübümüz var. şu anda yaklaşık olarak 2 bin sporcumuz, 350 tane antrenörümüz, 80 tane hakemimizle görev yapmaktayız. Ju Jitsu sporunu ülkemize tanıttık güzel bir şekilde Türkiye Şampiyonası düzenledik. şu anda barışçıl bir şekilde devam etmektedir. dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKİLDİ
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Muzaffer Ilıcak, son yıllarda genç jenerasyonu zehirlemeyi hedefleyen kötü amaçlı bir insan grubu olduğunu söyledi. DUMESF'in hem spor yapıp hem de kötü alışkanlıklarla mücadele etmeyi amaçladığını vurgulayan Ilıcak, "Maalesef son 2 yıldan beri Türkiye’de dev gibi patlayan ve çok ucuz olarak sokak aralarında satılan bonzai adında bir uyuşturucu var. Bu uyuşturucu değil, aslında tamamen zehir. Bunun araştırmasını yapan laboratuvarlar, içinde insanı öldürebilecek bazı malzemelerin, insan sağlığına direkt zarar verebilecek zehirlerin olduğunu tespit etmiştir" dedi. Ilıcak, gençlerin bir şekilde bu maddeye alıştığını belirterek, "Bonzai'nin en tehlikeli tarafı alışma zamanı olmaması. 2 defa kullandığın zaman insanı öldürüyor. Biz federasyon olarak Türkiye’de temiz toplum oluşturmak adına gençlerimize bu tip bağımlıklara tevessül etmeden hayatını spor yaparak kazanabileceğini, spor yaparak başarılı olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Biz yaklaşık 10 seneden beri kurulmuş bir federasyonuz. 70-80 civarında kulübümüz var. Bu geniş bir yelpaze. Bütün mücadele kulüpleriyle alakalı basketbol, futbol gibi çeşitli dallarda spor kulüplerimiz var. Bu kulüplerle organizasyon yapmak suretinde gençliği spora yöneltmeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER YAŞANDI
Dünya Ju Jitsu Federasyonu Türkiye Temsilcisi Erol Bekir Yıldırım ise Ju Jitsu sporunun önemine değinerek, herkesin desteğini beklediklerini ifade etti. Konuşmalar sonrasında turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen ve katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verildi. Fighting, Nevaza ve Combat dalında bay ve bayan sporcuların yapılan müsabakalarda beğeni kazandı. Nefeslerin kesildiği karşılaşmaları izleyiciler de beğeni ile takip etti. Müsabakalar sonrasında dereceye giren sporculara madalya ve belgeleri takdim edildi.
Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10