Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
Paris International Open Championship'te 1 Altın ve 7 Bronz madalya
Paris International Open Championship'te 1 Altın ve 7 Bronz madalya
Geçtiğimiz hafta Uluslararası Brazilian Jiu-Jitsu Federasyonu (IBJJF) tarafından Fransa'da düzenlenen Paris International Open Championship'te mücadele eden Doğu Akdeniz Üniversitesi sporcuları 1 Altın ve 7 Bronz madalya ile yurda döndüler. 


Alışılmışın dışında farklı spor dallarına ve yeniliklere üniversite yönetimi tarafından büyük destek verildiğini belirten takım antrenörü Selman Özcan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Azerbeycan, İsrail, Tacikistan, Kazakistan, Kamerun ve Nijeryalı sporculardan oluşan ekibinin çok uluslu DAĞ kampüsünün bir aynası niteliğinde olduğunu belirterek, her yaş ve sosyal çevreye hitab eden Brazilian Jiu-Jitsu sporunun KKTC'deki 4 yıllık geçmişine rağmen katıldıkları ilk uluslararası turnuvadan 8 madalya ile dönmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Yaklaşık 800 sporcunun katıldığı Paris şampiyonasının 7 ay sonra Portekiz'de yapılacak olan Avrupa şampiyonası öncesi kendileri için bir deneyim olduğunu ve destek verilmesi durumda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gerçek bir Avrupa şampiyonluğu kazandırmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. 

28-29 Haziran 2014'de Paris Pierre de Coubertin Stadı'nda düzenlenen şampiyonada 8 sporcu ile 15 farklı kategoride mücadele eden DAĞ AcademyCyprus Takımı'ndan Berk Ekensoy 1 Altın, Özge Özcan 4 Bronz, Selman Özcan 2 Bronz, Rashad Hajiyev ve Yaacov Afik 1’er Bronz madalya aldılar. 
Kadir Kaan Şenyurt, Tural Aliyev ve Azimkhodza Ishan-Khodzhaev başarılı müsabakalar yapmalarına rağmen ne yazık ki kürsüyü göremediler.
Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10