Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
Aksaray Üniversitesi BESYO Öğrencilerine Ju Jitsu Semineri Verildi
Aksaray Üniversitesi BESYO Öğrencilerine Ju Jitsu Semineri Verildi

Aksaray üniversitesi (AS�) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO), Japon kökenli bir spor olan Ju Jitsu semineri düzenlendi. Seminer öncesinde gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, hem federasyon çalışmalarına, hem de sporun detaylarına ilişkin bilgiler verdi.

- Sporla Barışık Olmakta Fayda Var -

Etkinliğe katılan AS� Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, geçmişte futbol ve tekvandoyla ilgilendiğini söyleyerek, Sporla ilgilenmek beden ve zihin sağlığı açısından çok önemli ve sporla barışlık olmakta fayda var. Sağlık yerindeyken ve enerji varken zamanı iyi değerlendirmek gerekiyor dedi. AS� öğretim üyesi Doç. Dr. Fatma Arslan başta olmak üzere, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Rektör Acar basketbol, hentbol, güreş, okçuluk ve diğer branşlardaki takımların sporcularını ve takımları çalıştıran hocaları, elde ettikleri başarılardan dolayı kutladı.

- Hedefimiz Bu Sporu Yaygınlaştırmak -

Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Başkanı Orhan Özaktı, Ju Jitsu sporunun Japon kökenli olduğunu belirterek, Bir de Brezilya Jiu Jitsu var. Bu da Ju Jitsu’nun yer hareketlerinden oluşur. Her iki spor da oldukça yaygındır. dedi. Hedeflerinin akademisyenlerle birlikte altyapı kurup, sporu her yerde tanıtmak ve daha da yaygınlaştırmak olduğunu kaydeden Özaktı, Bizlere bu imkanı sağlayan Sayın Rektörümüze teşekkür ediyoruz. AS� ilklerin üniversitesi. Bu nedenle Rektörümüzden, bu sporun seçmeli ders olarak okutulması noktasında desteklerini bekliyoruz. dedi.

Yapılan konuşmaların ardından organizasyonun düzenlenmesine emeği geçenlere plaketleri takdim edildi. Tanıtım toplantısının ardından BESYO Öğrencilerine, Ju Jitsu ile alakalı 4 günlük bir seminer verildi.

Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10