Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu
Ju jitsu Romanya da Tarih Yazıyor
Ju jitsu Romanya da Tarih Yazıyor
Ju jitsu ve Brezilya Jiu jitsu Federasyonun iştirak ettiği, Romanya'nın başkenti Bükreş’te devam eden U-18 ve U-21 Jiu jitsu Dünya Şampiyonasının ilk gününde Nevaza dalında 2 gümüş 1 bronz madalya ile 3’te 3 yaparak çok büyük bir başarıya imza attı. 

Dünya ve Avrupa Federasyonu yetkililerinde büyük şok etkisi yaptı. 50’ye aşkın gurbetçimiz de geldiği şampiyonada Milli takımımızı coşku ile destekleyerek sevinçlerine ortak oldu.

Federasyon Başkanı Orhan ÖZAKTI yaptığı açıklamada Müsabakaların ilk gününde dünya 2. olan Mehmet Eren ŞİMŞEK ile Kerem SEN�S dünya 3. olan Kubilay Han Köseyi kutluyorum, yarın ve pazar günü yarışacak olan sporcularımızın da başarılı olmasını diliyorum, Yeni bir federasyon olmamıza rağmen ülkemizi bu denli büyük organizasyonlarda başarı ile temsil ediyor olmamız ju jitsu branşının ve Federasyonumuzun ülkemizde hak ettiği yeri bulacağının bir ispatıdır, ülkemizi başarı ile temsil ediyor olmanın gurunu yaşıyoruz diyen Özaktı Eylül 2013’te yaptığımız Türkiye şampiyonasının ardından sıkı bir hazırlık dönemi geçiren ve bu mutluluğu bizlere yaşatan tüm kafileyi kutluyor ve ekibime teşekkür ederek, Yarın Fıght müsabakalarına geçileceğini belirten Özaktı en az 2 madalyada bu müsabakalardan bekliyoruz başarılarımızın artarak devam edeceğini söyledi. 

Pazar günüde Fıght müsabakaları ile devam edecek olan şampiyona akşam yapılacak olan gala ile sona erecek ve Milli takım kafilesi Pazartesi günü Yurdumuza dönmek üzere Bükreş’ten hareket edecektir. 
Ju Jitsu ve Brezilya Ju Jitsu Federasyon Başkanı
Yaşar Aykut YURDAKUL
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
JU JİTSU TARİHÇESİ
Ju Jitsu Tarihçesine Buradan Ulaşabilirsiniz...
FOTOĞRAF GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
VİDEO GALERİSİ
Fedarasyonumuza ait video galerisine buradan ulaşabilirsiniz...
BANKA HESAP NUMARASI
Aydınlık Evler Şubesi 0151
Hesap Numarası 0082710
IBAN:TR05 0004 6001 5188 8000 0827 10